Úvodní stránka » O nás » 2.třída SLUNÍČKA

2.třída SLUNÍČKA


školní rok 2022/2023

Třídní učitelky: MASAŘÍKOVÁ Veronika

                       PROVODOVSKÁ Adéla

V letošním školním roce 2022/2023 dochází do sluníčkové třídy 28 dětí ve věku od 5 do 7 let, z toho 13 chlapců a 15 dívek. 26 dětí je předškolního věku z toho jsou 3 dětí s odloženou školní docházkou. Třída Sluníček se nachází v prvním patře budovy mateřské školy.

Budova je rozdělena tak, že do prvního patra procházíme po schodišti, opatřeném bezpečnostním zábradlím přizpůsobeném věku dětí. Chodbou se dostanete do šatny, kde má každé dítě svou skříňku, která je označena fotkou dítěte. Přímo z šatny je možné projít do umývárny s pěti umyvadly. Vedle umyvadel jsou umístěny tekuté dávkovače mýdla, jednorázové ručníky a v každé umývárně je i dezinfekční prostředek v dávkovači. V odděleném prostoru se nachází pět toalet rozdělených na tři dívčí a dvě chlapecké, které jsou označeny pomocí piktogramů.

Třída je rozdělena posuvnými dveřmi na hernu a třídu. Obě místnosti jsou zařízeny vkusným a funkčním nábytkem, otevřenými skříňkami a policemi pro hračky a činnosti dětí. Interiér je laděn do příjemné žluté barvy oživené o módní prvky šedých odstínů. Hračky jsou pro lepší orientaci uspořádány v centrech aktivit, která byla na začátku roku přizpůsobena potřebám dětí a upravena tak, aby poskytovala dostatečný prostor pro všechny nabízené hry. Děti si centra opatřily obrázkovými značkami pro lepší orientaci a lepší realizaci činností dle vlastního výběru. Rozšířili jsme centrum „stolních her“ o jednu skříň, hry se staly dostupnějšími a přehlednějšími a děti s nimi mohou bezpečně manipulovat. Centrum „stravování“ bylo vytvořeno tak, aby utvářelo vlastní prostor a tím se dětem více otevřel koutek kde je nyní knihovna. Každé dítě má své vlastní místo u stolu. Herna je využívána při řízených činnostech, volné hře dětí a k odpolední relaxaci. Byl přestěhován dramatický koutek pro jeho lepší přístupnost.

Relaxace dětí je přizpůsobena individuálním potřebám dětí. Každé dítě má vlastní matraci, deku i polštář umístěnou ve vlastní poličce označené fotografií. Děti, které potřebují odpočívat déle, mohou zůstat na matraci, ostatní odchází do třídy, kde probíhá odpolední „hra na školu“ a práce s předškolními dětmi.

Mateřská škola vyhovuje trendům moderního předškolního vzdělávání. Kolem budovy je pro děti k dispozici přírodní zahrada. Děti jsou vedeny k vnitřnímu utváření pocitu jistoty a bezpečí, zároveň však získávají prostor pro rozvoj samostatnosti a sebedůvěry.

  


OP JAK
Realizace projektu OP JAK: Šablony pro MŠ a ZŠ I

Naše MŠ realizuje projekt OP JAK: Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Název projektu: Šablony I na MŠ Primátora Hájka, UB.

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0000002.

Podrobný rozpis aktivit naší školy v rámci Výzva č.02_20_080 naleznete zde.

Přístupnost webových stránek