Úvodní stránka » O nás » 2.třída SLUNÍČKA

2.třída SLUNÍČKA

školní rok 2018/2019

Třídní učitelky: GARAJOVÁ Ivana a Bc. CHLACHULOVÁ Petra

Třída Sluníček se nachází v prvním patře budovy mateřské školy. Dochází do ní 28 dětí ve věku od 5 do 7 let (16 chlapců a 12 dívek) z toho 25 dětí je předškolního věku.

Budova je dispozičně rozdělena tak, že do prvního patra procházíme po prostorném schodišti, opatřeném bezpečnostním zábradlím přizpůsobeném věku dětí. Chodbou, která je společně s šatnou využita jako prostor pro prezentaci výrobků dětí, se dostanete do nově vybavené šatny. Každá skříňka je opatřena fotkou dětí. Přímo z šatny je možné projít do zrekonstruované umývárny s pěti umyvadly a pěti WC rozlišených na dívčí a chlapecké pomocí obrázkových symbolů tzv. piktogramů. Každé dítě zde má kartáček ve vlastním kelímku. Mateřská škola používá hygienické jednorázové ručníky a tekutá mýdla z dávkovače.

Vnitřní prostory jsou rozděleny posuvnými dveřmi na hernu a třídu. Obě místnosti jsou zařízeny vkusným a funkčním nábytkem, otevřenými skříňkami a policemi pro hračky a činnosti dětí. Interiér je laděn do příjemné žluté „sluníčkové“ barvy oživené o módní prvky šedých odstínů. Hračky obou místností jsou pro lepší orientaci dětí uspořádány na centra aktivit a opatřeny obrázkovými značkami, tak aby dítě mohlo realizovat pestrou škálu činností dle vlastního výběru. Děti jsou vedeny k vnitřnímu utváření pocitu jistoty a bezpečí, zároveň však získávají prostor pro rozvoj samostatnosti a sebedůvěry. Třída je vybavena stolečky a každé dítě zde má své místo. Druhá místnost slouží dopoledne k hrám na koberci, odpoledne si zde děti rozkládají odpočinkové matrace. Je respektována individuální potřeba spánku.

Mateřská škola vyhovuje trendům moderního předškolního vzdělávání. Za budovou je pro děti k dispozici přírodní zahrada plná netradičních, přesto bezpečných prvků, poskytující dětem množství námětů k rozvoji tvořivosti a vlastní osobnosti a umožňující prožít čas strávený v mateřské škole šťastně a spokojeně.