Úvodní stránka » O nás » 2.třída SLUNÍČKA

školní rok 2021/2022

Třídní učitelky: Bc. CHLACHULOVÁ Petra

MASAŘÍKOVÁ Veronika

V prvním patře budovy mateřské školy se nachází 2.třída Sluníčka, kterou v letošním školním roce 2021/2022 navštěvuje 28 dětí ve věku od 4 do 7 let, u toho 13 chlapců a 15 dívek. 18 dětí je předškolního věku, jedno dítě s odloženou školní docházkou.

Budova mateřské školy je rozdělena do dvou částí propojených schodištěm s bezpečnostním zábradlím. V letošním roce bylo schodiště do jednotlivých tříd odděleno novými protipožárními dveřmi, kterými je možné vstoupit chodbou do prostorné šatny. Každé dítě má v šatně svou vlastní skříňku opatřenou jmenovkou a fotkou. Je zde prostor pro prezentaci výrobků dětí a informování rodičů pomocí několika nástěnek. Z šatny je možno vejít buď do umýváren, nebo do prostor třídy. Umývárna pastelových barev je rozdělena do dvou částí, v první je sprcha a pět umývadel s hygienickými dávkovači mýdla, dezinfekce a jednorázových ručníků, sloužících k dodržování veškerých hygienických norem spojených s běžnou hygienou i nadstandartními opatřeními proti COVID-19. Zubní kartáčky se v rámci hygienických opatření po obědě ani v letošním roce nebudou používat. V odděleném prostoru umývárny se nachází pět toalet rozdělených pomocí piktorgramu na tři dívčí a dvě chlapecké.

Vnitřní prostory jsou rozděleny na třídu a hernu. Obě místnosti jsou zařízeny vkusným a funkčním nábytkem v dekoru dřeva, nabízející dětem množství polic a skříněk pro ukládání her a pomůcek. Celý interiér je laděn do příjemné a módní žluto-šedé kombinace. Děti se v o obou místnostech dobře orientují, jelikož na uspořádání třídy se podílí a jednotlivá centra, do nichž jsou hračky uspořádány, si označí vlastnoručně vyrobenými piktogramy. Ve třídě jsou umístěny hlavně hry vhodné ke stolečku a v herně pak stavebnice, dráhy a lego. Každé z dětí má vlastní fotkou označené své lehátko, lůžkoviny, místo pro hrneček, složku i místo u stolečku. Veškeré prostory a povrchy jsou několikrát za den dezinfikovány, tak abychom předcházeli šíření nejen nemoci COVID-19, ale i všech dalších.

2.třídu Sluníček navštěvují děti starší, proto je i relaxace přizpůsobena individuální potřebě spánku. Děti odpočívají na relaxačních matracích, doba odpočinku je kratší než u mladších dětí a čas navíc je věnován tzv. „hře na školu“ tedy skupinovým a individuálním činnostem věnovaným tělesnému, duševnímu i psychickému rozvoji. Do činností se mohou zapojit jak děti věku předškolního, tak i děti mladší.

Mateřská škola sleduje moderní trendy předškolního vzdělávání. Kolem budovy je dětem celoročně k dispozici přírodní zahrada, kterou využívají ke každodenním aktivitám v centrech – Země, Materiály, Vzduch a Voda. Dětem jsou nabízeny tvořivé činnosti, které umožňují smysluplný rozvoj a kde mohou naplno prožít šťastné dětství. Zároveň zde získávají pocit jistoty a bezpečí, který jim pomáhá získávat sebedůvěru a samostatnost a umožní stát se vším, čím si budou přát.

Programové období 2020 - 2022

Naše MŠ realizuje projekt z OPVVV Výzva č.02_20_080 pro Šablony III - MRR v prioritní ose 3.

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017976.

Podrobný rozpis aktivit naší školy v rámci Výzva č.02_20_080 naleznete zde.