Úvodní stránka » O nás » 1.třída BERUŠKY

Třídní učitelky: GAHUROVÁ Andrea - ředitelka školy

GARAJOVÁ Ivana

Učitelka + asistentka pedagoga: Ing. JURAČKOVÁ Veronika

1. třída Berušky se nachází v přízemí budovy a navštěvují ji mladší děti. Ve školním roce 2024/2025 je v této třídě zapsáno 26 dětí, z toho 12 chlapců a 14 dívek, ve věku 3 až 5 let. V kolektivu je jedno dítě s přiznaným PO3 a jedno dítě ukrajinské národnosti.

Do šatny Berušek se dostaneme po schodišti a odbočíme vpravo. V této chodbě je na levé straně látková docházka s fotkami dětí, kterou si děti otáčí při příchodu a odchodu. Na pravé straně chodby je vstup do šatny personálu a ředitelna. V šatně mají děti otevřené skříňky označené svojí fotkou a jménem. Také zde máme dvě velké nástěnky k prezentaci dětských výtvorů, menší nástěnky slouží k informacím pro rodiče o akcích třídy na aktuální měsíc i konkrétní týden. Tabule na dveřích třídy slouží ke sdělování nejaktuálnějších informací.

Ze šatny je vstup do třídy a umývárny dětí. Celá umývárna je částečně předělena stěnou pro soukromí při použití WC. Záchodky i umývadla jsou samozřejmě uzpůsobeny dětské výšce. Používáme zde ekologická pěnová mýdla a jednorázové ručníky.

Pro případ výskytu infekčního onemocnění v MŠ, máme připraven také zásobník s bezdotykovou desinfekci na aktuální výjimečné použití.

Vnitřní prostory jsou laděny do červené „beruškové“ a béžové barvy. Místnost je rozdělena koženými posuvnými dveřmi na třídu a hernu, vybavena otevřenými skříňkami pro snadný přístup dětí k hračkám i pomůckám. Jednotlivé hrací kouty (ekokoutek, výtvarný koutek, kuchyňka, …) jsou opatřeny obrázky a popisky jednotlivých pomůcek a hraček.

Stojan na pitný režim s vlastními hrníčky dětí označenými fotkou se nachází u výdejny ve třídě. Děti mají možnost se kdykoliv napít filtrované vody.

Herna s kobercem umožňuje dětem hry k rozvíjení hrubé motoriky, konstruktivním hrám a je také prostorem pro relaxaci. K tomu děti využívají i oblíbenou dětskou sedačku.

Velká vestavná loď slouží k hrám dětí a zároveň k hygienickému ukládání lehátek a lůžkovin. Každé dítě má přihrádku na lůžkoviny označenou fotografií. Pyžamka pro odpočinek zůstávají k provětrání zavěšena na ramínkovém stojanu. Respektujeme individuální potřeby dětí ke spánku a odpočinku.

Před mateřskou školou byla letos vybudována přírodní dekorace „ Cesta do velkého světa“. Součástí mateřské školy je i přírodní zahrada, kde je realizována výchovně vzdělávací činnost. Děti mají prostor pro pokusy, experimenty a bádání. Je zde množství herních prvků pro děti a velké pískoviště, zastíněné v letních měsících ochrannou plachtou. V loňském školním roce zde bylo vysázeno bludiště pro děti z keříků a kvetoucí bylinková výsadba před zrekonstruovanou zahradní umývárnou s WC.