Úvodní stránka » O nás » 2.třída SLUNÍČKA

2.třída SLUNÍČKA

školní rok 2019/2020

Třídní učitelky: GARAJOVÁ Ivana a Bc. CHLACHULOVÁ Petra

V prvním patře budovy mateřské školy se nachází třída Sluníček. Dochází do ní 28 dětí ve věku od 5 do 7 let. V letošním 2019/2020 máme devět chlapců a devatenáct dívek, z toho osmnáct dětí předškolního věku a čtyři děti s odloženou školní docházkou, dohromady tedy dvacet dva předškolních dětí.

Budova je dispozičně rozdělena tak, že do prvního patra procházíme po prostorném schodišti, opatřeném bezpečnostním zábradlím přizpůsobeném věku dětí. Chodbou, která je společně s šatnou využita jako prostor pro prezentaci výrobků dětí, se dostanete do nově vybavené šatny. Každá skříňka je opatřena fotkou dětí. Přímo z šatny je možné projít do zrekonstruované umývárny s pěti umyvadly, u nichž mají děti vlastní kartáčky v hygienickém držáku, tekuté dávkovače mýdla a jednorázové ručníky. V odděleném prostoru se nachází pět toalet rozlišených na tři dívčí a dvě chlapecké pomocí obrázkových symbolů tzv. piktogramů.

Vnitřní prostory jsou rozděleny posuvnými dveřmi na hernu a třídu. Obě místnosti jsou zařízeny vkusným a funkčním nábytkem, otevřenými skříňkami a policemi pro hračky a činnosti dětí. Interiér je laděn do příjemné žluté „sluníčkové“ barvy oživené o módní prvky šedých odstínů. Hračky obou místností jsou pro lepší orientaci dětí uspořádány na centra aktivit, děti je samy pak opatřily obrázkovými značkami pro lepší orientaci, tak aby mohly realizovat pestrou škálu činností dle vlastního výběru. Děti jsou vedeny k vnitřnímu utváření pocitu jistoty a bezpečí, zároveň však získávají prostor pro rozvoj samostatnosti a sebedůvěry. Třída je vybavena stolečky a každé dítě zde má své místo. Nově jsme rozšířili koutek pro stravování tak, aby zde bylo dostatek odkládacího prostoru pro pitný režim i svačinu. Herna je nově vybavena o dramatický koutek, místnost je kromě ranních herna koberci, využívána ke komunitnímu kruhu, prostor pro divadelní představení, pohybové hry a odpolední relaxaci.

V naší třídě je respektována individuální potřeba spánku. Odpolední relaxace je kratší a tuto dobu využíváme pro individuální a skupinovou přípravu na školu.

Mateřská škola vyhovuje trendům moderního předškolního vzdělávání. Kolem budovy je pro děti k dispozici přírodní zahrada plná netradičních, přesto bezpečných prvků, poskytující dětem množství námětů k rozvoji tvořivosti a vlastní osobnosti a umožňující prožít čas strávený v mateřské škole šťastně a spokojeně.