Úvodní stránka » Aktuality » ŠKOLA V PŘÍRODĚ _ 3.DEN_ 21.4.2022

  

3.den ŠKOLY V PŘÍRODĚ 21. 04. 2022

  

Třetí den naší školy v přírodě nás od rána vítalo krásné sluníčko, které nás zvalo, abychom si zacvičili při ranním zpěvu ptáčků.

Po vydatné snídani, jsme do batůžků nabalili potřebnou výbavu na velký výlet…pití, svačinku, ovoce a nemohlo chybět ani mlsání! Po cestě jsme pozorovali všechno, co příroda nabízí! Děti viděly z blízka srnce, jak pije vodu z potoka, včelky sbírající nektar, pestrobarevné motýlky, vzdušný vír s poletujícím listím, vajíčka žab, berušky vyhřívající se na sluníčku, poslouchaly hlasy ptáků i bublajícího potůčku…zkrátka „ráj na zemi“…

Po zelené turistické značce jsme dorazili až k našemu cíli – k velkému prakšickému rybníku. Tam se z našich Borců hned stali rybáři a na palice začali chytat kapry…návnadou byly pampelišky :).

Svačinka u rybníka nám dodala energii na zpáteční cestu. Měli jsme v plánu, že na kraji lesa nad školou nasbíráme suché klestí na náš večerní táborák. Plány se změnily hned u rybníka, kde Ondrášek našel velký kus dřeva… Nepomohly naše rady, že je před námi dlouhá cesta a určitě dříví v lese u školy bude dost…rozhodl se, že to nevzdá a svůj objev prostě k tomu táboráku přinese!!! Všechny nás překvapil, že tak těžký úkol zvládl! V lese do velkého kopce si zajistil pomoc kamarádů a bylo hotovo. Do ohně bylo takového vzácného dřeva škoda, a tak jsme z něj vyrobili stožár se skřítkem Ondráškem, který tu zůstane hlídat naši Starou školu se všemi našimi zážitky.

Právě zvonilo na kapličce poledne, když jsme se vrátili zpět. Ušli jsme celkem 9.223 kroků za 5,9 km!!! Všechny naše děti cestu bez problémů zvládly, a ještě přinesly zásoby na táborák.

Myslíte si, že po obědě spaly?!?! Správně…nespaly…stačilo pár minut relaxace a byly připravení k další akci! :)

Po takovém výkonu si zasloužily „návštěvu lázní“. Ivanka jim vyprávěla, jak to v takových lázních jako jsou Luhačovice chodí…děti se masírovaly, promenádovaly, ochutnávaly pravou Vincentku a taky si zkoušely zabublat jako minerální pramen. Odměnou jim byl „nákup v lázeňském obchodě“, kde dostaly pravý lázeňský oplatek a taky dárečky! Moc je to bavilo!

Odpoledne si ještě děti stihly nakreslit obrázky, ze kterých jsme jim na nové plackovačce zakoupené z vánočního jarmarku a ze Spolku rodičů a přátel MŠ Klíček, vyrobily originální odznáčky.

A pak to přišlo…táborák!!! Děti si ho moc užily, na rozdíl od nás, které jsme se strachovaly, aby vše dobře dopadlo…a naštěstí dopadlo…odměnou pro nás byly spokojené a usměvavé děti!!! K táboráku za námi přijely na návštěvu Sluníčkové paní učitelky. Děti je srdečně přivítaly a s Petruškou si u ohýnku zazpívaly za doprovodu kytary. Verunka nám pomohla s opékáním. Děkujeme!

Už jsme se chtěli chystat do postýlek, ale všimli jsme si, že na obloze je krásná velká oranžová koule…blížil se západ slunce! To jsme si nemohli nechat ujít a na rozloučenou s dnešním dnem nás čekal ještě úžasný zázrak přírody, kdy se nám sluníčko schovalo za horu…

Dobrou noc sluníčko…dobrou noc děti…a zítra hurá zpět domů!!! :)

 

Z Maršova Vás zdraví Vaše Andrejka a Ivanka.


PUBLICITA_DIGITALIZACE
OP JAK
Realizace projektu OP JAK: Šablony pro MŠ a ZŠ I

Naše MŠ realizuje projekt OP JAK: Šablony pro MŠ a ZŠ I.

Název projektu: Šablony I na MŠ Primátora Hájka, UB.

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0000002.

Podrobný rozpis aktivit naší školy v rámci Výzva č.02_20_080 naleznete zde.

Přístupnost webových stránek